Projekt światło

Światło to kolejny projekt site-specific w ramach Nocy Kultury 2023, zlokalizowany w Baszcie przy Ulicy Królewskiej 8, w Lublinie.

Ten ponad 5-cio metrowy, bogato zdobiony żyrandol stworzony został w całości z butelek z recyklingu i plastikowych elementów. Ręcznie formowane, wielokolorowe, wymyślne kwiaty, liście i organiczne formy, pomalowane farbami fluorescencyjnymi, które po podświetleniu światłem ultrafioletowym ukazały widzom swoje prawdziwe oblicze i feerię nasyconych, świetlistych barw. Klimatu i nieco mistycznej aury dodawała całości muzyka i dym, wypływający spod instalacji.

ŚWIATŁO to przestrzenna instalacja powstała z setek plastikowych butelek z odzysku. To obiekt nie tylko do patrzenia, lecz również do przemyślenia – symbol odrodzenia i przemiany. Każda z tych butelek była już uznana za bezwartościową, ale dzięki recyklingowi i kreatywności zyskała nowe życie. Podobnie każdy z nas czasem może czuć się bezwartościowy i niedoceniany. ŚWIATŁO ma przypominać o ludzkim potencjale do przemiany i pozytywnego wpływu na świat. O zdolności i sile przekształcania własnego losu oraz rzeczy pozornie bezużytecznych w piękno i wartość. O odwadze łączenia kropek po swojemu.

ZAPRASZAM DO KONTAKTU!

Chcesz mnie zaprosić do zrobienia artystycznej instalacji?
Odezwij się!