Cześć,

jestem Ola, a oficjalnie Aleksandra Artyszuk.

Z wykształcenia jestem artystą grafikiem jednak moja droga zawodowa jak i zainteresowania obejmują znacznie, znacznie więcej dziedzin. Tworzę kreatywne treści wizualne. Opowiadam historie obrazami. Uwielbiam kolory i wzory, jak jest ładnie i nieszablonowo jednak mam też wielką dozę miłości dla minimalistycznych kreacji.

Mieszkam w Lublinie gdzie pracuję przy tworzeniu contentu digital i video dla instytucji, firm, marek i osób publicznych. Tworzę stylizowane zdjęcia, animacje stop motion, video i inne projekty wykraczające poza ściśle określone ramy.

To co sprawia mi zdecydowanie największą przyjemność i artystyczne spełnienie to szukanie niebanalnych, nieszablonowych, nowych i unikalnych rozwiązań, które wywołują efekt WOW.  

 

Im więcej tworzę tym więcej nietuzinkowych pomysłów przychodzi mi do głowy, stąd też zawsze noszę ze sobą mój bank pomysłów, gdzie wszystkie skrzętnie zapisuję do późniejszego wykorzystania. Cały ten twórczy proces od pomysłu, przez planowanie, gromadzenie rekwizytów, aranżację przestrzeni, zdjęcia i późniejsza ich obróbka dają mi ogromne poczucie spełnienia i szczęścia. 

Jestem z tych ludzi co to muszą/lubią czuć materię w dłoniach, mieć fizyczny kontakt z dziełem, stąd moją wielką pasją jest też sztuka składania papieru co często wykorzystuję w swoich projektach. 

 

Totalnie uwielbiam Instagram i możliwości jakie dają Media Społecznościowe. Za poznawanie innych świetnych, kreatywnych osób a przede wszystkim ze względu na możliwość pokazania i wyrażenia siebie, przekazywania wiedzy, inspiracji i pozytywnej energii ludziom na całym świecie.  Dlatego też na instagramie można spotkać mnie praktycznie codziennie gdzie realizuję wszelkie kreatywne zajawki poprzez fotografie i instastories.

 

Dla swojej społeczności zgromadzonej wokół instagrama tworzę też krótkie videoporadniki na tematy związane z tworzeniem i obróbką video na smartphonie, ciekawych i wyróżniających się stories a także lekcje papierowe gdzie dla ukojenia i relaksu składamy origami.

 

W swoim dorobku posiadam także realizacje wykraczające poza sztywne ramy i konwencje. Neon Led, teatrzyk kukiełkowy (z własnoręcznie wykonaną sceną na kółkach i kukiełkami), instalacja świetlna na festiwalu Noc Kultury czy przestrzenna instalacja do zabawy perspektywą na festiwalu In Garden.